Saules enerģija ir neizsmeļams enerģijas avots, kas dienas gaišajā laikā nepārtraukti staro uz zemi. Tā ir ekoloģiski tīra, nerada papildus atkritumus un izmešus dabā. To ir iespējams uztvert jebkurā vietā uz zemes un izmantot praktiski jebkurā vietā – vasarnīcās, mājās, birojos u.c. elektrības un siltā ūdens ražošanai. Efektīva saules enerģijas uzņemšana ir saulainās dienās. Apmākušās dienās pieejamā saules enerģija būs mazāka.

Pēdējos gados pieprasījums pēc saules enerģijas izmantošanas ir pieaudzis pateicoties energoresursu cenu kāpuma un saules enerģijas iegūšanas iekārtu cenu samazinājuma dēļ. Saules enerģijai ir potenciāls kļūt par nozīmīgāko enerģijas avotu.

Saules enerģija ir ļoti drošs enerģijas avots no investīciju viedokļa, jo pārskatāmā nākotnē netiek prognozēta tās izzušana un šis enerģijas veids kļūs par galveno enerģijas avotu pateicoties tās potenciālam un priekšrocībām. Būtiski, ka saules baterijām vai saules kolektoriem praktiski nav nekādu uzturēšanas un apkalpošanas izmaksu.

Saules izstarojuma intensitāte ir atkarīga no ģeogrāfiskās vietas, gadalaika un klimatiskajiem laikapstākļiem. Saules enerģiju var izmantot arī tad, kad tā nemaz nespīd, jo globālais starojums sastāv no tiešā un izkliedētā starojuma. Latvijā gada saules enerģijas izstarojums uz horizontālas virsmas ir 1000-1200 kWh/m2 atkarībā no ģeogrāfiskās vietas. Vidējais saules gada izstarojums Rīgā ir lielāks kā Berlīnē (Vācija), kur saules enerģijas iegūšana ir ļoti populārs enerģijas avots.

Ar katru gadu saules enerģijas sistēmu lietotāju skaits pieaug. Cilvēki izvēlas sev piemērotākos risinājumus, lai sagatavotu silto ūdeni vai ražotu elektrību. SIA Commodus līdz 2014.gada vasaras sezonai Latvijas teritorijā ir veicis aptuveni 80 dažādas sarežģītības saules sistēmu montāžas un iekārtu piegādes.

Задайте вопрос

Спасибо за ваш вопрос

Специалист свяжется с вами в ближайшее время