Saules baterija ir mikro ģenerators saules enerģijas tiešai pārvēršanai elektriskā enerģijā. Zinātniski to sauc par pusvadītāju fotoelektrisko ģeneratoru. Saules gaismas vietā var būt arī citas izcelsmes elektromagnētiskais starojums ar līdzīgu viļņa garumu, piemēram telpas apgaismojums, dienas gaismas apgaismojums. Tā izstarojums ir mazs, ar zemu lietderības koeficientu, un iegūtā enerģija parasti tiek izmantota mazās portatīvās iekārtās – piemēram kalkulatoros.

Saules baterijas galvenokārt sastāv no silīcija fotoelementiem, kuri būtībā ir lielas pusvadītāju diodes. Tirgū vispopulārākās saules baterijas ir ražotas izmantojot monokristāliskā vai polikristāliskā silīcija tehnoloģiju.

  • Monokristāliskā silīcija ražošanas tehnoloģija tika izstrādāta pirmā. Monokristāliskās saules baterijas izmaksā relatīvi dārgāk, jo to ražošanā nepieciešams izmantot ļoti tīru monokristālisko silīciju. Ražošanas process ir tehnoloģiski sarežģīts, taču monokristāliskajām saules baterijām ir ļoti augsts lietderības koeficients.
  • Polikristāliskā silīcija saules baterijām ir mazākas ražošanas izmaksas, taču šo bateriju lietderības koeficients būs par pāris procentiem zemāks kā monokristāliskajām saules baterijām.

Vienam saules bateriju panelim jauda svārstās no 150W – 300W. Atkarībā no tā, kādu jaudu nepieciešams iegūt, veido sistēmas ar vairākām baterijām – parasti vismaz vairāku kW sistēmas (1kW (kilovats) =1000W (Wati)).

Saules baterijas novieto uz ēku jumtiem, fasādēm vai zemes. Ēkā tiek izvietots pārveidotājs – invertors, kas saules baterijas saražoto līdzstrāvu pārveido maiņstrāvā pašpatēriņam un enerģijas pārpalikuma ievadīšanai kopējā tīklā.

Saražoto enerģiju var ne tikai atdot kopējā tīklā, bet arī dienas gaišajā laikā uzkrāt speciālos akumulatoros, lai izmantotu enerģiju diennakts tumšajā laikā vai elektroenerģijas piegādes pārtraukuma brīžos no tīkla.

COMMODUS piedāvā saules baterijas, sistēmas sastāvdaļas, kā arī gatavus saules bateriju sistēmu komplektus. Gatavie sistēmu komplekti ļauj labāk izprast no kā sastāv šādas sistēmas, kādas ir kopējās uzstādīšanas izmaksas un iegādāties tās lētāk.

SHARP солнечные батареи

SHARP солнечные батареи

Japānas uzņēmums SHARP ir viens no vadošajiem saules bateriju ražotājiem pasaulē. SHARP saules baterijas paredzētas elektrības ražošanai. SHARP ražotajām saules baterijām ir vieni no augstākajiem efektivitātes un lietderības koeficientiem saules bateriju tirgū! SHARP saules baterijām ir 10 gadu bojājumu garantija un 25 gadu veiktspējas garantija.

Ražotāja mājas lapa: www.sharp-solar.com

YINGLI SOLAR солнечные батареи

YINGLI SOLAR солнечные батареи

Ķīnas uzņēmums YINGLI SOLAR Āzijas tirgū darbojas jau vairāk kā 15 gadus, un ir kļuvis par lielāko saules bateriju ražotāju pasaulē. YINGLI SOLAR saules baterijas paredzētas elektrības ražošanai. YINGLI SOLAR saules baterijām ir 10 gadu bojājumu garantija un 25 gadu veiktspējas garantija.

Ražotāja mājas lapa: www.yinglisolar.com

HANWHA Q CELLS солнечные батареи

HANWHA Q CELLS солнечные батареи

Vācijas ražotājs HANWHA Q CELLS saules bateriju ražošanu uzsāka 2001.gadā. HANWHA Q CELLS īpašu uzmanību pievērš savu produktu kvalitātei, tādēļ izceļas ar ilgāko bojājumu garantijas laiku. Ir izveidots īpašs kvalitātes kontroles centrs, kas pārbauda katru HANWHA Q CELLS produktu. HANWHA Q CELLS saules baterijām ir 12 gadu bojājumu garantija un 25 gadu veiktspējas garantija.

Ražotāja mājas lapa: www.q-cells.com

Задайте вопрос

Спасибо за ваш вопрос

Специалист свяжется с вами в ближайшее время