Saules kolektoru sistēmas galvenā sastāvdaļa ir kolektors, ko parasti novieto uz ēkas jumta, retāk fasādes vai zemes. Ēkas iekšpusē atrodas siltā ūdens boilers, sūkņu stacija un vadības bloks. Vadības blokā ir uzstādīti darbības parametri. Cirkulācijas sūknis tiek ieslēgts, ja kolektors ir uzsilis un tajā ir augstāka temperatūra kā akumulācijas boilerī vai sistēmā, uz kuru tiek pārnests siltums. Saules kolektori ar siltā ūdens boileri un sūkņu staciju ir saslēgti izmantojot divas elastīgas nerūsējošā tērauda vai vara caurules, kuru diametrs atbilst saules paneļu jaudai.

Galvenais elements jebkurā saules kolektoru sistēmā ir izstarojuma absorbētājs, kas lielā mērā nosaka kolektora veiktspēju, izturību un efektivitāti. Svarīga nozīme ir arī kolektora uzbūves struktūrai un izmantotajiem materiāliem. Biezāka siltumizolācija ļauj kolektorus izmantot pie zemākas temperatūras ar augstu efektivitāti.

COMMODUS piedāvā saules kolektorus, sistēmas sastāvdaļas, kā arī gatavus saules kolektoru sistēmu komplektus. Gatavie sistēmu komplekti ļauj labāk izprast no kā sastāv šādas sistēmas, kādas ir kopējās uzstādīšanas izmaksas un izdarīt to lētāk.

Плоские солнечные коллекторы HEWALEX

Плоские солнечные коллекторы HEWALEX

Plakanie saules kolektori ir ar lielu stikla virsmu un lielu saules enerģijas absorbējamo laukumu. Tiek izmantota lielākā daļa saules enerģijas, kas nonāk uz kolektora virsmas. Saules kolektors izgatavots no materiāliem, kas nodrošina ilgstošu kalpošanas laiku un kolektora parametru saglabāšanu ilgākā laika periodā.

Labi projektētai saules enerģijas sistēmai Latvijas apstākļos vajadzētu nodrošināt 50 līdz 60% no gadā nepieciešamā sanitārā siltā ūdens, vienai mājsaimniecībai, atkarībā no lietotāju skaita. Lai nodrošinātu šo pieprasījumu, tiek pieņemts, ka vienai personai ir vajadzīgs 0,8 līdz 1,5m2 aktīvā absorbētā virsmas laukuma. Papildus, nosakot siltā ūdens boilera tilpumu, var pielietot standarta indikatoru ikdienas karstā ūdens patēriņam uz vienu cilvēku 40-60l ūdens 550C temperatūrā.

Piedāvājam iegādāties gatavas sistēmas vai arī varam izmainīt un pielāgot sistēmu individuāli!

HEWALEX plakanajiem kolektoriem ir sekojošas priekšrocības:

 • Vara absorbētājs, kas pārklāts ar titānu vai melnu hromu
 • Lieliska attiecība starp cenu un jaudu
 • Ļoti daudzveidīgi risinājumi. Iespēja apvienot rindā līdz pat 8 saules kolektoriem
Вакуумный солнечный коллекторы HEWALEX

Вакуумный солнечный коллекторы HEWALEX

Vakuuma cauruļu kolektori iegūst augstāku efektivitāti, salīdzinot ar plakanajiem saules kolektoriem. Šāda veida saules kolektoru priekšrocība ir efektīva darbība pie zemām apkārtējās vides temperatūrām. Vakuuma kolektors ir atdalīts no apkārtējās vides ar vakuuma telpu, kas ļauj gandrīz pilnībā novērst siltuma zudumus apkārtējā vidē uz siltumvadītāja un konvekcijas rēķina.

Absorbētāja virsmai, kas pārvērš saules starojuma enerģiju siltumā, ir cilindriska forma. Tāpēc laukums, ko apspīd saule ir pastāvīgs gan no rīta, pusdienlaikā un vakarā. Kolektora siltumražība nemainās atkarībā no saules staru krišanas leņķa, kas raksturīgs plakaniem saules kolektoriem.Īpaša apgriezto hidraulisko savienojumu konstrukcija KSR10 kolektorā pasargā cirkulācijas šķidrumu no pārkaršanas stagnācijas stadijā.

Būtiska Hewalex KSR10 saules kolektora priekšrocība ir iespēja to uzstādīt jebkādā pozīcijā (bez slīpuma), kas ļauj šo kolektoru stiprināt pie ēkas fasādes. Atsevišķās caurules var pagriezt un tādējādi kompensēt neizdevīgo pozīciju pret saules staru krišanas leņķi.

Piedāvājam dažādu veida stiprinājumus, gan izvietošanai uz slīpa jumta, plakana jumta, fasādes vai zemes.

HEWALEX vakuuma kolektoriem ir šādas priekšrocības:

 • Efektivitāte 85%
 • Vakuuma caurules ražo vadošais Eiropas cauruļu ražotājs NARVA (Vācija)
 • Absorbētāji, kas izgatavoti pilnībā no vara un pārklāti ar PVD slāni (TiNOX Classic)
 • Papildus pretatstarošanās pārklājums uz abām pusēm palielina saules radiācijas pārnesi uz stikla caurules iekšpusi par aptuveni 5%
 • Īpaša aizsardzība pārkaršanas gadījumā, tvaiks izspiež glikolu no kolektora
 • Lieliska attiecība starp cenu un jaudu un kopējo ražību gada laikā
 • Ļoti daudzveidīgi risinājumi. Iespējams kolektora caurules pagriezt virzienā tieši uz dienvidu sauli
 • Caurule zemākā saules leņķī neaizēno viena otru

Задайте вопрос

Спасибо за ваш вопрос

Специалист свяжется с вами в ближайшее время