Saules baterijas galvenokārt sastāv no silīcija fotoelementiem, kuri būtībā ir lielas pusvadītāju diodes. Tirgū vispopulārākās saules baterijas ir ražotas izmantojot monokristāliskā vai polikristāliskā silīcija tehnoloģiju.

  • Monokristāliskā silīcija ražošanas tehnoloģija tika izstrādāta pirmā. Monokristāliskās saules baterijas izmaksā relatīvi dārgāk, jo to ražošanā nepieciešams izmantot ļoti tīru monokristālisko silīciju. Ražošanas process ir tehnoloģiski sarežģīts, taču monokristāliskajām saules baterijām ir ļoti augsts lietderības koeficients.
  • Polikristāliskā silīcija saules baterijām ir mazākas ražošanas izmaksas, taču šo bateriju lietderības koeficients būs par pāris procentiem zemāks kā monokristāliskajām saules baterijām.

Vienam saules bateriju panelim jauda svārstās no 150W – 300W. Atkarībā no tā, kādu jaudu nepieciešams iegūt, veido sistēmas ar vairākām baterijām – parasti vismaz vairāku kW sistēmas (1kW (kilovats) =1000W (vati)).

Saules baterijas novieto uz ēku jumtiem, fasādēm vai zemes. Ēkā tiek izvietots pārveidotājs – invertors, kas saules baterijas saražoto līdzstrāvu pārveido maiņstrāvā pašpatēriņam un enerģijas pārpalikuma ievadīšanai kopējā tīklā.

Saražoto enerģiju var ne tikai atdot kopējā tīklā, bet arī dienas gaišajā laikā uzkrāt speciālos akumulatoros, lai izmantotu enerģiju diennakts tumšajā laikā vai elektroenerģijas piegādes pārtraukuma brīžos no tīkla.

COMMODUS piedāvā saules baterijas, sistēmas sastāvdaļas, kā arī gatavus saules bateriju sistēmu komplektus. Gatavie sistēmu komplekti ļauj labāk izprast no kā sastāv šādas sistēmas, kādas ir kopējās uzstādīšanas izmaksas un iegādāties tās lētāk.

SHARP saules baterijas

SHARP saules baterijas

Japānas uzņēmums SHARP ir viens no vadošajiem saules bateriju ražotājiem pasaulē. SHARP saules baterijas paredzētas elektrības ražošanai. SHARP ražotajām saules baterijām ir vieni no augstākajiem efektivitātes un lietderības koeficientiem saules bateriju tirgū! SHARP saules baterijām ir 10 gadu bojājumu garantija un 25 gadu veiktspējas garantija.

Ražotāja mājas lapa: www.sharp-solar.com

YINGLI SOLAR saules baterijas

YINGLI SOLAR saules baterijas

Ķīnas uzņēmums YINGLI SOLAR Āzijas tirgū darbojas jau vairāk kā 15 gadus, un ir kļuvis par lielāko saules bateriju ražotāju pasaulē. YINGLI SOLAR saules baterijas paredzētas elektrības ražošanai. YINGLI SOLAR saules baterijām ir 10 gadu bojājumu garantija un 25 gadu veiktspējas garantija.

Ražotāja mājas lapa: www.yinglisolar.com

HANWHA Q CELLS saules baterijas

HANWHA Q CELLS saules baterijas

Vācijas ražotājs HANWHA Q CELLS saules bateriju ražošanu uzsāka 2001.gadā. HANWHA Q CELLS īpašu uzmanību pievērš savu produktu kvalitātei, tādēļ izceļas ar ilgāko bojājumu garantijas laiku. Ir izveidots īpašs kvalitātes kontroles centrs, kas pārbauda katru HANWHA Q CELLS produktu. HANWHA Q CELLS saules baterijām ir 12 gadu bojājumu garantija un 25 gadu veiktspējas garantija.

Ražotāja mājas lapa: www.q-cells.com

Uzdot jautājumu

Paldies par Jūsu jautājumu

Speciālists sazināsies ar Jums tuvākajā laikā