Tērauda apkures katli ir centrālapkures katli, kas paredzēti privātmāju, daudzīvokļu māju, biroju, ražotņu, noliktavu un veikalu apkurei. Tērauda katlos kā kurināmo var izmantot visu cieto kurināmo – malka, skaidu briketes, ogles.

Tērauda apkures katliem ir augsts lietderības koeficients (70 – 90%) un mazāks kurināmā patēriņš, salīdzinot ar čuguna katliem. Tas panākts pateicoties garajam dūmgāzu ceļam (siltums no sadegšanas procesa tiek vairāk nodots apkures sistēmā). Degšanas laiks tērauda katliem svārstās no 4 līdz 6 stundām, taču atsevišķiem modeļiem,kurinot ar malku, var sasniegt pat 18 stundas. Apkures katlu pareizi uzstādot un apsaimniekojot, tā kalpošanas laiks var sniegties līdz pat 15 gadiem.

Izvēloties tērauda apkures katlu nepieciešams oderēt dūmvadu ar nerūsējošā tērauda cauruli vai arī izmantot keramisko skursteni.Tērauda katliem ir augsts lietderības koeficients, līdz ar to izejošā dūmgāzu temperatūra ir zema.Tā skurstenī pazeminās zem rasas punkta (58°C) un veidojas kondensāts, kas bojā skursteni.

Tērauda katla uzstādīšanas izmaksas būs dārgākas salīdzinot ar čuguna apkures katlu, jo nepieciešams vairāk regulējošās armatūras – divi cirkulācijas sūkņi, četrgaitas vārsts, skursteņa odere u.c.. Apkures katlu ir ērti iztīrīt no degšanas blakusproduktiem pateicoties gludajām katla sienām. Tāpat kā čuguna cietā kurināmā katlu, tāpat arī tērauda katlu vēlams uzstādīt kopā ar akumulācijas tvertni, lai būtu vienmērīga temperatūra telpās, kā arī lai pilnvērtīgāk sadegtu kurināmais un katlam būtu augstāks lietderības koeficients.

Uzdot jautājumu

Paldies par Jūsu jautājumu

Speciālists sazināsies ar Jums tuvākajā laikā