Malkas apkure Granulu apkure Kombinētā apkure Apkures katlu apkope

Apkures katlā kurināmā sadegšanas procesā rodas siltums, kas izmantojot šķidrumu, pārsvarā ūdeni, tiek no katla pārnests uz telpu. Uzsildītā šķidruma cirkulāciju uz radiatoriem parasti nodrošina ar piespiedu cirkulāciju, izmantojot cirkulācijas sūkni vai arī gravitācijas pašplūsmas cirkulāciju. Apkures katli radīs Jūsu mājā siltumu un nodrošinās patīkamu komfortu. Izmantojot apkures katlu varēsiet ne tikai sildīt radiatorus, siltās grīdas, bet arī sagatavot silto ūdeni boilerī.

Commodus pārstāv pasaules vadošo apkures katlu ražotājus, kopīgi strādājot pie jaunu produktu izgatavošanas un esošo uzlabošanas. Uzņēmuma piedāvājumā atradīsiet augstākās kvalitātes apkures katlus ar jaunākajiem tehnoloģiskajiem sasniegumiem. Mēs palīdzēsim izvēlēties Jūsu vēlmēm un iespējām vispiemērotāko apkures katlu, sniegsim padomus apkures sistēmas plānošanā un izbūvē.

Apkures katlu sistēmu eksperts

Sandis Ainārs

“Esmu palīdzējis izveidot vairākus tūkstošus apkures katlu sistēmas.”

Sanda 10+ gadu pieredzē ir bijuši dažādi objekti – gan 25m2 dzīvoklis, gan 4000m2 biroja ēka. Viņš augstu vērtē kolēģu profesionālismu, un zina, ka tieši kopīgiem spēkiem, strādājot komandā, būs, kā pats saka, “vieglāk stumt vezumu”. Sandis ir pretimnākošs un draudzīgs, un vienmēr labprāt atbildēs uz jebkuriem jautājumiem par apkuri, kā arī palīdzēs atrast individuāli labāko risinājumu. 

Malkas apkure

Malkas apkure

Malkas katli ir pats tradicionālākais un ekonomiskākais apkures veids. Dažkārt tos dēvā par cietā kurināmā katliem, jo tie paredzēti kurināšanai ar malku, oglēm vai briketēm.

Apkures katli var būt ražoti no tērauda vai čuguna. Tērauda apkures katlam ir garš dūmgāzu ceļš, kur siltums no sadegšanas procesa tiek atdots apkures sistēmai, līdz ar to nodrošinot augstu lietderības koeficientu un taupot kurināmo. Čuguna apkures katlam darbības mūžs būs daudzkārt lielāks nekā tērauda apkures katlam, taču tērauda katlos kurināmais sadegs ar augstāku efektivitāti. Tērauda malkas katls būs ērtāks tīrīšanā, pateicoties taisnajām katla sieniņām.

Svarīgs faktors malkas katla izvēlē ir arī tā uzbūve, cik liela ir katla ietilpība, kāds ir pieļaujamais malkas pagales garums, kāds ir siltummaiņu izkārtojums utt.. No šiem parametriem būs atkarīga apkures katla efektivitāte. Praktiski jebkuram malkas apkures katlam nākotnē ir iespējams uzstādīt granulu degli, tādējādi iegūstot praktiski automatizētu apkures veidu (kombinētais apkures katls).

Kombinētā apkure

Kombinētā apkure

Kombinētie apkures katli paredzēti kurināšanai ar malku, skaidu briketēm un oglēm, vai automātiskā režīmā izmantojot kokskaidu granulas 6-8mm. Atkarībā no katla modeļa kurinot manuālā režīmā degli būs nepieciešams demontēt, vai arī to būs iespējams atstāt pieslēgtu pie katla. Apkures katli var būt ražoti no tērauda vai čuguna (sk. skaidrojumu pie cietā kurināmā apkures katliem). Ja esat iegādājies papildus vēl vienas durvis apkures katlam, uz kurām uzstādīts granulu deglis, kurinot manuālā režīmā degli būs iespējams demontēt ar visām durvīm un uzstādīt rezerves katla durvis.

Uzstādot granulu degli, varēsiet atteikties no pastāvīgas kurināšanas un katla uzraudzības – atliek iestatīt apkures ūdens vai telpas temperatūru, un pārējo nodrošinās granulu deglis.

Apkures katlu apkope

Apkures katlu apkope

Commodus katlu serviss piedāvā profilaktiski veikt apkures katlu apkopi. Veicot apkopi Jūs nodrošināsiet optimālu un efektīvu apkures katla darbību, kas ļaus Jums ietaupīt līdzekļus, kā arī paildzināsiet apkures katla kalpošanas laiku. Mūsu profesionālie un pieredzējušie meistari veiks granulu, cietā kurināmā, granulu/malkas katlu apkopi.

Mūsu esošajiem klientiem piedāvājam veikt apkures katla un sistēmas apkopi reizi gadā, tādējādi nodrošinot garantiju līdz pat 10 gadiem! Neveicot ikgadējo profilaksi – garantija 2 gadi.

Apkures katlu un sistēmu apkopē ietilpst:

 • Apkures katla korpusa diagnostika
 • Apkures katla dūmvada pieslēguma pārbaude un tīrīšana
 • Apkures katla tehniskā stāvokļa pārbaude un regulēšana
 • Apkures katla recirkulācijas apsaistes un apkures sistēmas tehniskā stāvokļa pārbaude, filtru tīrīšana
 • Apkures katla mērinstrumenta paneļa pārbaude un regulēšana
 • Apkures katla mehānisma pārbaude un regulēšana
 • Granulu degļa un degļa sistēmas  tehniskā stāvokļa pārbaude un regulēšana (granulu katliem, granulu/malkas katliem)
 • Apkures katla tīrīšana
 • Atkārtota lietošanas apmācība
 • Aizdedzināšanas spirāles pārbaude, metāliskai nomaiņa
 • Kompresora kondensāta ūdens iztukšošana
 • Programmnodrošinājuma atjaunināšana
 • Kļūdu pārbaude
 • Granulu padevēja kalibrēšana, granulu pārsvēršana

Apkures katlu apkopes cena: 85-125 EUR bez PVN

Inženiera izsaukums: 30 EUR/h bez PVN

Uzdot jautājumu

Paldies par Jūsu jautājumu

Speciālists sazināsies ar Jums tuvākajā laikā