Granulu degļi ir automātiskas iekārtas, kurās kā kurināmais tiek izmantotas koksnes granulas. Granulu deglis paredzēts pievienošanai ekspluatācijā esošiem apkures katliem vai komplektā ar jaunu granulu apkures katlu. Degļi nodrošina pilnībā automātisku apkuri, ietaupot Jums laiku. Granulas no bunkura ar transportieri tiek padotas uz degli noteiktā apjomā, lai nodrošinātu esošo jaudu ar nepieciešamo kurināmā daudzumu.

Granulu degļi ir aprīkoti ar automātiskās aizdedzināšanas funkciju – elektriska spirāle karsē sildvirsmu vai gaisu un tas liek granulām aizdegties, jaudas regulēšanas iespējām – atkarībā no degļa momentālās jaudas, mainās kurināmā padošanas apjoms, degšanas procesa kontroli, kuru nodrošina foto sensors, svaiga gaisa padeves ventilatora jaudas regulēšana, atkarībā no momentālās jaudas, drošības aprīkojumu – aizsardzība pret degļa pārkaršanu, aizsardzība pret atpakaļejošo liesmu uz bunkuru, aizsardzība pret katla pārkaršanu. Elektrības pārrāvuma gadījumā degļa darbība tiek apturēta – degkamerā esošais pāris sauju kurināmais izdeg un degšana apstājās.

Deglim ir iespējams pieslēgt telpas termostatu, tādējādi var regulēt telpas temperatūru, nepieejot pie apkures katla. Ir iespēja iestatīt nedēļas darbības grafiku – ekonomisko temperatūras līmeni un normālo temperatūru..

Atsevišķiem modeļiem iespējama arī attālinātā kontrole izmantojot internetu un viedtālruni. Jūs varat sekot līdzi apkures procesam, uzstādīt vēlamās apkures un siltā ūdens temperatūras, redzēt granulu patēriņu un atlikušo granulu daudzumu tvertnē, sekot līdzi katla darbības stāvoklim, kā arī aplūkot pēdējo 30 dienu darbības vēsturi. Degļa apstāšanās gadījumā, redzēt iemeslu vai arī saņemt īsziņu par problēmu.

Granulu degli iespējams uzstādīt praktiski jebkuram apkures katlam, galvenais, lai granulu degļa izmērs atbilstu kurtuves durvju izmēram. Katla priekšējās durvīs tiek izveidots deglim atbilstošs caurums, kurā tiek iestiprināts granulu deglis. Dažādu ražotāju katliem, degļa uzstādīšanas process ir atšķirīgs, citam uzstāda apakšējās durvīs, citam vidējās, citam augšējās, vēl dažiem modeļiem sānos vai arī katls jānovieto uz speciālas degkameras un liesma katlā nāk no lejas. Granulu degļa uzstādīšana parasti neaizņem ilgu laiku, esošam apkures katlam degli var uzstādīt pāris stundu laikā. Piedevām, katls nav jāatvieno no apkures sistēmas.

Granulu degli var uzstādīt uz esošajām durvīm vai iegādāties rezerves katla durvis, tādējādi saglabājot iespēju katlu nākotnē kurināt izmantojot citu kurināmā veidu, jo uzstādot granulu degli netiek pieļauta iespēja katlu vienlaicīgi kurināt ar granulām un, piemēram, malku, jo malkas liesma var pārkarsēt degli. Šādos gadījumos pirms kurināmai maiņas, deglis jādemontē.

Lai nodrošinātu granulu degļa darbību ir nepieciešams granulu transportieris -”šneks”, kuru vada degļa automātika un tas padod vajadzīgo granulu daudzumu no granulu tvertnes uz granulu degli. Šneks var būt dažāda garuma. Tajā izvietota spirāle – gliemežveida transportieris, ar kura palīdzību granulas tiek nogādātas no granulu tvertnes uz degli. Šneka darbību nodrošina vadības pults, kura savienota ar šneka elektromotoru. Šneka darbības laiks un pauzes atkarīga no izvēlētās un iestatītās granulu degļa jaudas vadības pultī.

Granulu tvertnes ir dažāda izmēra. Tās parasti izvēlas pēc apkurināmās platības, vēlamā darbības laika bez tvertnes papildināšanas, katla jaudas un telpu izmēra, kurā uzstādīta apkures sistēma. Jo lielāku tvertni izvēlēsieties, jo retāk būs jāpapildina granulas. Apkures katlu vēlams iztīrīt reizi nedēļā neatkarīgi no granulu tvertnes izmēra. Biežāk tīrot katlu, katls saglabā augstāku lietderības koeficientu – nosēdumi uz katla sienām kalpo kā siltuma izolātors.

GreenEcoTherm granulu degļi

GreenEcoTherm granulu degļi

GreenEcoTherm granulu degļi ir pilnībā automatizēti, tajos apvienotas visas nepieciešamās funkcijas granulu degļa darbībai un ērtai lietošanai. Deglis ir paredzēts pievienošanai ekspluatācijā esošiem apkures katliem šādā veidā pārejot uz atjaunojamo kurināmo – biomasu.

Iekārta aprīkota ar regulējamu darba moduli, kurš vada iekārtas funkcijas un ir pielāgojams specifiskām apkures sistēmas vajadzībām, granulu padevēju, kas kurināmo pārvieto no tvertnes uz degli; svaiga gaisa padeves ventilators, elektrisko sildītāju, kurš aizdedzina kurināmo; fotosensoru, kas informāciju par sadegšanas procesu nosūta uz vadības moduli un nodrošina dinamisku degļa darbību. Deglis ir aprīkots ar viegli saprotamu LCD displeju, kas atvieglo degļa ekspluatāciju. Deglim ir iespējams pieslēgt arī dūmgāzu ventilatoru, ja skurstenim ir maza vilkme. Tāpat degļa vadībā ir speciāla kalibrēšanas programma – precīzai padodamo granulu daudzuma iestatīšanai,kā arī atkarībā no vilkmes un katla parametriem ir iespējams regulēt ventilatora plūsmu, tīrīšanas ciklu, siltā ūdens uzsildes termostatu.

BiSolid granulu degļi

BiSolid granulu degļi

BiSolid granulu degļi ir pilnībā automatizēti – automātiska granulu aizdedzināšana izmantojot elektrisku spirāli, liesmas kontrole ar foto sensoru, gaisa un granulu padeves regulēšana atkarībā no jaudas. Deglis ir aprīkots ar viegli saprotamu LCD displeju, kas atvieglo degļa ekspluatāciju. BiSolid granulu degļa degkamera ir izgatavota no nerūsējošā tērauda.

NBE (NordjyskBioenergi) granulu degļi

NBE (NordjyskBioenergi) granulu degļi

NBE (NordjyskBioenergi) granulu degļi ir pilnībā automatizēti. Salīdzinot ar citiem mūsu piedāvātajiem granulu degļiem NBE ražotie degļi būs aprīkoti ar vairākām papildus funkcijām, piemēram, trīsgaitu vārsta vadība pēc āra temperatūras, sanitārā ūdens sildīšanas vadība, attālinātā vadība – iespēja regulēt degļa un apkures sistēmas darbību izmantojot internetu, granulu padeves kalibrēšana, perioda sildīšanas laiku u.c. Deglim iespējams pievienot vairākus sensorus – dūmgāzu sensors, āra temperatūras, turpgaitas sensors, atpakaļgaitas sensors, plūsmas mērītājs, kompresora tīrīšana u.c. Iespējams Lambda zondes pieslēgums.

Šiem degļiem vadība notiek uz atsevišķas pults, kas nav iestrādāta deglī (kā GreenEcoTherm), bet atrodas blakus. Pults iespējama ar skārienjūtīgu ekrānu V10 (10. versija), krāsaino ekrānu ar pogām V7 (7. versija), parastā V6 (6. versija).

KARMEK ONE Granulu degļi

KARMEK ONE Granulu degļi

Kompānijas piedāvātos granulu degļus BRUCIATORE var savienot gandrīz ar jebkuru centrālās apkures katlu, pateicoties tā īpašajai uzbūvei un tehnoloģijai. Degļi arī īpaši piemēroti šķidrā kurināmā apkures iekārtām. KARMEK ONE degļi ir moderna apkures sistēma ar plašām iespējām, ērti vadāmi, uz degļa korpusa izvietota degļa vadības pults.

Uzdot jautājumu

Paldies par Jūsu jautājumu

Speciālists sazināsies ar Jums tuvākajā laikā