Malkas katli ir pats tradicionālākais un ekonomiskākais apkures veids. Dažkārt tos dēvā par cietā kurināmā katliem, jo tie paredzēti kurināšanai ar malku, oglēm vai briketēm.

Apkures katli var būt ražoti no tērauda vai čuguna. Tērauda apkures katlam ir garš dūmgāzu ceļš, kur siltums no sadegšanas procesa tiek atdots apkures sistēmai, līdz ar to nodrošinot augstu lietderības koeficientu un taupot kurināmo. Čuguna apkures katlam darbības mūžs būs daudzkārt lielāks nekā tērauda apkures katlam, taču tērauda katlos kurināmais sadegs ar augstāku efektivitāti. Tērauda malkas katls būs ērtāks tīrīšanā, pateicoties taisnajām katla sieniņām.

Svarīgs faktors malkas katla izvēlē ir arī tā uzbūve, cik liela ir katla ietilpība, kāds ir pieļaujamais malkas pagales garums, kāds ir siltummaiņu izkārtojums utt.. No šiem parametriem būs atkarīga apkures katla efektivitāte. Praktiski jebkuram malkas apkures katlam nākotnē ir iespējams uzstādīt granulu degli, tādējādi iegūstot praktiski automatizētu apkures veidu (kombinētais apkures katls).

OPOP malkas katli

OPOP malkas katli

OPOP ir Čehijas uzņēmums, kura darbības pirmsākumi meklējami 1949. gadā. Uzņēmuma ražotne atrodas Čehijas pilsētā ValasskeMezirici.

OPOP piedāvā tērauda un čuguna centrālapkures katlus. Ērta un ekonomiska darbība, ilgs kalpošanas laiks ir galvenās OPOP produkcijas priekšrocības. OPOP aktīvi strādā, lai papildinātu produktu klāstu un piedāvātu jaunākos un modernākos risinājumus saviem klientiem. Uzņēmums iesaistās dažādos izglītības un sociālajos projektos, atbalsta studentus mācību procesā, sponsorē sporta pasākumus.

OPOP kompānijas vēsture:

  • 1949 – tiek dibināta kompānija Okresní průmyslový a opravárenský podniek
  • 1959 – tiek uzsākta cietā kurināmā katlu ražošana
  • 1994 – tiek dibināts uzņēmums OPOP spol. s.r.o
  • 1999 – uzsākta sildītāja LK 100 ražošana un tirdzniecība
  • 2001 – uzsākta krāšņu LT8 un LT8 LUX ražošana un tirdzniecība
  • 2005 – uzsākta pirmā automātiskā granulu katla BIOCOMFORT ražošana
  • 2008 – uzsākta malkas gāzu ģenerācijas apkures katla ECOMAX tirdzniecība
  • 2010 – tirdzniecībā nonāk granulu apkures katls BLACK STAR
  • 2014 – tirdzniecībā nonāk granulu apkures katlu sērija BIOPEL ar jaudu no 10-200kW

Instrukcija

OPOP katlu sortimentā ir gan tērauda, gan čuguna katli. Ne tikai popularitāti ir iemantojuši OPOP čuguna katli ar savu labo lietderības koeficientu, pateicoties unikālajm dūmgāzu ceļam, bet arī OPOP malkas gāzģenerācijas katli. Augstākais lietderības koeficients un labākā emisijas klase starp šā veida katliem. Kā arī katls izgatavots no augstas kvalitātes 6mm katlu tērauda. Plašs jaudas diapazons no 15-50kW.

Rojek apkures katli

Rojek apkures katli

Čehu uzņēmums ROJEK ar bagātu pieredzi apkures jomā, darbojas jau no 1921. gada.

Galvenies produkcija veidi:

1. Koksnes apstrādes tehnika,

2. Gāzģenerācijas apkures katli.

ROJEK inženieri ir izstrādājuši unikālu apkures katla konstrukciju, kurai ir daudz priekšrocību salīdzinot ar citiem malkas gāzģenerācijas katlu ražotājiem. Šajos katlos ir iespējams kurināt malku ar mitrumu līdz pat 25%. Katliem ir viena no aukstākajām efektivitātes klasēm – 4.

VIADRUS apkures katli

VIADRUS apkures katli

Uzņēmums jau no 1885. gada specializējies čuguna produktu ražošanā, īpaši apkures iekārtu izgatavošanā. VIADRUS saviem klientiem piedāvā čuguna apkures katlus un radiatorus.

Ilgu darbības gadu pieredze metalurģijā apvienojumā ar modernajām tehnoloģijām, sniedz augstāko kvalitātes garantiju un ilgu produkcijas kalpošanas laiku.

VIADRUS saviem produktiem nodrošina vairākas reizes ilgāku kalpošanas laiku salīdzinot ar parastajiem metāla katliem. Tas panākts ražošanā izmantojot pašu ražoto čugunu. VIADRUS cietā kurināmā čuguna katli ir drošs un lēts siltuma avots vairāku desmitu gadu garumā, lieliska cenas un efektivitātes attiecība. Pārbaudīta konstrukcija, darbības uzticamība un nesalīdzināms kalpošanas laiks – visas šīs priekšrocības apvienotas VIADRUS čuguna apkures katlos.

Uzņēmums saņēmis ISO 9001 sertifikātu par atbilstību kvalitātes vadības sistēmas prasībām un ISO 14001 sertifikātu par atbilstību vides pārvaldības prasībām.
Kā kurināmo var izmantot malku, ogles vai briketes.

Mūsu firmas speciālisti veiks pie mums iegādāto katlu vai arī citur pirkto VIADRUS apkures katlu montāžu par ļoti izdevīgu cenu. Varam izbūvēt pilnīgi jaunu centrālapkures sistēmu, modernizēt esošo vai arī veikt tikai apkures katla pieslēgumu.

Uzdot jautājumu

Paldies par Jūsu jautājumu

Speciālists sazināsies ar Jums tuvākajā laikā