Čuguna apkures katli ir centrālapkures katli, kas paredzēti privātmāju, nelielu daudzdzīvokļu māju, biroju un veikalu apkurei. Čuguna katlos kā kurināmo var izmantot visu cieto kurināmo – koks, skaidu briketes, ogles. Tāpat arī čuguna katlā var kurināt arī mitrāku malku. Tas nebojās katlu kopā, vienīgi var veidot papildus darvas nosēdumus uz katla sienām.

Čuguns jeb ķets ir dzelzs un oglekļa sakausējums. Čuguna apkures katlus neietekmē korozija, kuru izraisa sadegšanas procesi, tādēļ tas ir izturīgs pret deformāciju un tam ir augsta nodilumizturība – pareizi apsaimniekojot apkalpošanas laiks līdz pat 30 gadiem.

Čuguna katlu uzbūve ir ar īsāku dūmgāzu ceļu, kas nedod tik augstu katla efektivitāti kā tērauda apkures katliem. Čuguna katlu efektivitāte svārstās no 65-75%. Čuguna katliem ir augsta izejošā dūmgāzu temperatūra, tāpēc nav nepieciešams oderēt skursteni un nav augstas prasības pret skursteņa vilkmi. Čuguna apkures katli ir veidoti no sekcijām, tādēļ nepieciešamības gadījumā iespējama bojātās sekcijas nomaiņa vai arī katla jaudas palielināšana. Čuguna katli strādā gan pašteces, gan piespiedu cirkulācijas sistēmās un to montāžas izmaksas būs lētākas, jo ir nepieciešams mazāk regulējošās armatūras – katla uzstādīšana un apsaiste neprasa veidot sarežģītu apkures ķēdi, jāizmanto tikai viens sūknis un viens četrgaitas vārsts. Čuguna apkures katli var apsildīt telpas platībā no 70 līdz pat 500m2. Bet kā jebkuru cietā kurināmā katlu, būtu vēlams uzstādīt kopā ar akumulācijas tvertni. Tvertne dod iespēju nodrošināt vienmērīgāku temperatūru mājā, lai periodā starp kurināšanu arī būtu silti. Katla darbības princips opā ar akumulācijas tvertni ir tāds, ka katls kurās nominālajā jaudā, ar pilnu jaudu, un liekais siltums, kas nav nepieciešamas tajā brīdī telpu apkurināšanai uzkrājas tvertnē, pārstājot kurināt, siltums tiek ņemts no tvertnes.

Uzdot jautājumu

Paldies par Jūsu jautājumu

Speciālists sazināsies ar Jums tuvākajā laikā